Informace o půjčkách do výplaty »

Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí již odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rady pro bezpečné půjčování

Text publikován 22/10/2015

Snad každý někdy musel řešit existenční obtíže. Tato situace není lehká pro nikoho z nás, a proto hledáme pomoc u společností, které poskytují rozmanité spektrum krátkodobých půjčkových produktů a úvěrů.

Nejčastěji kontaktujeme nebankovní společnosti, které jsou ochotny nám ihned půjčit požadovaný obnos. Ať už formou nebankovního spotřebitelského úvěru, nebo třeba jako půjčku do výplaty.Nebankovní společnosti

Na nebankovním trhu se nalézá nespočet takových poskytovatelů, jejž se rychle přizpůsobují klientským potřebám. Mají pro ně přichystány různé půjčky, které slouží překlenutí této tíživé finanční situace. Mezi nimi se najdou i tací, kteří předkládají klientům nepřehledné smlouvy. Ty vůbec netuší, co vlastně podepisují a k čemu se ve skutečnosti zavazují. Proto lidé by měli upřednostňovat tuto formu půjček od známých a renomovaných finančních společností. Pozor by si měli lidé dát také na inzeráty upozorňující na půjčky, které vyžadují poplatek předem.

Půjčky by neměli sloužit na nákup nepotřebných věcí

Je nutné, aby si člověk uvědomil, zda nutně dané spotřební zboží potřebuje. Častokrát když si jej pořídí, následně zjistí, že mu k ničemu není. Dá jej zpátky do krabice, a uloží někdo do sklepa. Tu na něj po nějakém čase zapomene.

Půjčka jako vhodná alternativa

Menší finanční obnos si můžete půjčit před výplatou. Jde o částku, která se pohybuje v řádech desítek stovek až do 5 tisíc korun. Některé společnosti jsou ochotny půjčit až 10 tisíc korun. Dejte si ale pozor, abyste tuto půjčku splatili v řádném termínu. Objevili se nějaké potíže se splacením, kontaktujte svého poskytovatele. Ten vám umožní kupříkladu prodloužit splatnost půjčky.