Informace o půjčkách do výplaty »

Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí již odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Konsolidace neboli sloučení vašich dluhů

Text publikován 12/4/2015

Máte problémy se splácením nasmlouvaných půjček? Zdá se vám, že splátky neberou konce? Splácíte a splácíte, ale ještě vám zbývá doplatit desítky tisíc korun? Nejenom pro tento případ tu existuje konsolidace půjček, díky níž ušetříte nemalé finance.

Právě tento typ půjčky dokáže sloučit až několik půjček libovolné výše do jediné. Tato půjčka se splácí pouze jedné finanční instituci, což ocení každý dlužník.Ten je díky této alternativě schopen snížit své náklady na minimum, a to tím, že se vymaní ze splácení zbytečných poplatků a úroků z nabraných půjček.

Konsolidace půjček přináší klientovi krom nižších splátek i větší přehled nad svými platbami. Také je možnost si dojednat i nový splátkový kalendář. Navíc konsolidace přináší možnost vypůjčit si ke stávajícím závazkům ještě další určitý obnos peněz.

Konsolidace se zpravidla člení na bankovní a nebankovní.

Konsolidace u bankovních domů

Tuto konsolidaci poskytují bankovní instituce, které ale mají nastaveny přísnější pravidla. Žadatelé nesmí mít záznam v registru dlužníků, musí disponovat pravidelným příjmem. Tito klienti ve skutečnosti vlastní nějaký movitý či nemovitý majetek, a proto je banky považují za bonitnější klientelu. V tomto případě banky nemají problém se schválením, žádost o konsolidaci je vyřízena vždy kladně.

V rámci konsolidace musí žadatel předložit patřičné dokumenty, jako je občanský nebo řidičský průkaz. Dále musí být bance doloženy smlouvy, výpisy z půjčkových a úvěrových účtů. Samozřejmostí je i potvrzení o příjmech.

Konsolidace nebankovními poskytovateli

Konsolidace realizovaná nebankovními společnostmi je mnohem benevolentnější, ale je zde nutné mnohdy počítat s ručením nebo zástavou. Tato půjčka je poskytnuta bez nahlížení do registru dlužníků. Minimální doba půjčky se pohybuje okolo jednoho roku, zato maximální doba činí 15 až 20 let. Nebankovní konsolidace se týká splátek až do několika milionů korun.