Informace o půjčkách do výplaty »

Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí již odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka 40.000 Kč v akci - i pro ženy na MD

Text publikován 6/7/2015

Bankovní půjčky 40000 v akci jsou poskytovány s výhodným úrokem, ale je u nich vyžadováno potvrzení o příjmech. Pokud jste žena na mateřské dovolené, nebude pravděpodobně banka s Vaší bonitou spokojena. Kde je možné sehnat půjčku 40000 v akci ihned na mateřské dovolené?

Zde bude nutné obrátit se na nebankovní společnosti. Ty jsou tolernantější k výši příjmů žadatele o půjčku a některé z nich jsou ochotny poskytnout i úvěr ženám na mateřské dovolené. Jsou zde ale samozřejmě určitá omezení.Malé rychlé půjčky

Na MD není problémem získat některé z tzv. malých půjček do výplaty. Některé společnosti přímo v popisu půjček uvádějí, že půjčují i žadatelům pobírajícím mateřskou. Nicméně výše půjčky je zde omezena zpravidla hranicí 5000 Kč. Další nevýhodnou je cena za půjčené peníze - tyto malé půjčky mají vysoký úrok a RPSN.

Půjčka s ručitelem

Další možností může být půjčka s ručitelským závazkem třetí osoby. To je běžná praxe u mnoha nebankovních půjček - pokud žadatel o půjčku nemá dostatečné příjmy, může se za něj zaručit někdo blízký nebo známý. Pak je možné získat i půjčku 40000 nebo 50000 Kč, kterou lze použít na cokoliv. Splatnost zde bývá několik týdnů až měsíců.

Se zástavou nemovitosti

Pokud se chcete vyhnout shánění ručitele, můžete využít některou z nebankovních půjček s ručením nemovitostí. Pokud máte ve svém vlastnictví nemovitost (byt nebo rodinný dům), můžete jej poskytnout jako zástavu nebankovní společnosti. Pak máte možnost získat výhodnou půjčku s nízkým úrokem, a její výše nemusí být omezena jen částkou 40000 Kč. Je ale nutné být na pozoru - pokud se dostanete do problémů se splácením, můžete poměrně lehce o zastavenou nemovitost přijít.

Kreditní karta

Asi nejelegantnějším způsobem, jak si půjčit až 40000 Kč na mateřské dovolené je kreditní karta. Kreditní kartu si samozřejmě musíte vyřídit ještě v době, kdy máte zaměstnání a trvalý příjem. Získat úvěrový limit 40 000 Kč by neměl být pro žadatele s běžným příjmem problém. S kreditní kartou pak máte kdykoliv k dispozici půjčku, a to zpravidla s tzv. bezúročným obdobím, které bývá typicky 50 - 55 dní.