Informace o půjčkách do výplaty »

Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí již odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Ocitnout se v registru dlužníků SOLUS je velmi snadné!

Text publikován 2/6/2015

Znáte jej? Díky tomu, že si ve velké míře půjčujeme finanční hotovosti nebo využíváme spotřebitelské úvěry, snadno se může stát, že se dostaneme na listinu dlužníků, či neplatičů s názvem SOLUS. Pak může být velmi obtížné najít společnost, která nám opět půjčí.

Co je to SOLUS?

Registr dlužníků SOLUS, neboli zájmové sdružení právnických osob, je registrem, ve kterém můžete najít přehled fyzických osob, registr IČ, neplatných dokladů, insolvenční registr nebo pozitivní registr. Najdete tady tedy přehled o mnohých faktech o lidech, podnikatelích a firmách. Členy společnosti jsou mnohé bankovní i nebankovní společnosti, dodavatelé energií, telefonní společnosti a další. Získávají tak přehled o tom, jak řádně nebo neplatíme své závazky.Jak se snadno ocitnout v registru dlužníků…?

Důvodů může být mnoho. Stačí pár neuhrazených splátek, opakované opožděné platby za telefon či zálohy na energii, nebo neplacení pojištění a další. Chcete-li se z registru dostat, bude nutné uhradit splátky v prodlení a zažádat u dané společnosti, aby vás ze SOLUSU zase odstranila. Vaše žádost by měla být vyřízena do měsíce.

SOLUS přináší pozitiva i negativa

SOLUS bychom neměli brát jen jako negativum. Na jednu stranu nám znesnadňuje získávání opětovných úvěrů, pokud nesplácíme, ale na druhou stranu nás také velmi dobře informuje o tom, zda nejsme v prodlení s úhradou splátek nebo poplatků.

Můžete požádat o SMS výpis určený pro fyzické osoby, nebo písemně pro fyzické osoby a fyzické osoby podnikající. Žádost o výpis z registru dlužníků je vyřízena přibližně do 14 dnů. Budete-li mít zájem o bližší informace k důvodům umístění do databáze, budete se muset obracet na členskou společnost, která vaše údaje do registru poskytla.