Informace o půjčkách do výplaty »

Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí již odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

SMS půjčka ihned pro každého

Text publikován 14/3/2015

Dovedete si představit půjčku, kterou dostane úplně každý? Že je to nesmysl? Není to tak úplně pravda. Existují totiž půjčky, u kterých na rozdíl od klasických bankovních nebo nebankovních spotřebitelských úvěrů mají velkou šanci uspět i ti, kteří mají nedostatečné nebo nepravidelné příjmy anebo zápis v některém z registrů dlužníků.

Podívejme se na to blíže.Malé, ale dostupné

V oblasti malých nebankovních půjček do 5000 Kč se totiž až tak nehraje na prověřování bonity žadatele. Vzhledem k nízkým částkám a krátké době splatnosti – obvykle do 1 měsíce – je pro věřitelské společnosti daleko menší riziko půjčit peníze i těm, kteří by s většími úvěry měli určitě problémy.

Těmto nebankovním produktům se říká rychlé půjčky před výplatou, okamžité půjčky nebo také SMS půjčky. A s trochou nadsázky se dají označit jako SMS půjčky ihned a úplně každému.

Půjčka přes SMS zprávu

SMS půjčky proto, že pokud se jednou u dané společnosti zaregistrujete a získáte první půjčky (a řádně ji splatíte), další žádosti už můžete podávat jednoduše prostřednictvím SMS zprávy z Vašeho mobilního telefonu.

Pro SMS půjčky je typické, že se splácejí jednou jedinou splátkou v datu splatnosti, zpravidla nabízejí možnost prodloužení splatnosti za poplatek a při opakovaných žádostech je možno žádat i vyšší částky. Některé společnosti svým stálým klientům nabízejí možnost půjčit si až 20000 Kč

Nevýhody

SMS půjčky jsou rychlé a snadno dostupné prakticky pro každého, tyto výhody ale musí být něčím vyváženy. To je právě cena půjčky – za několik půjčených tisícikorun na pár týdnů do výplaty zaplatíte poplatek i přes tisíc korun. Rozhodně jde ale o levnější a bezpečnější způsob, než když si peníze půjčíte od podvodného lichváře.